Betiltják a TikTokot Amerikában? Elon Musk lehet a megmentő!

2025. január 14. 14:00 - CoinVilág

Ha az USA-ban betiltják a TikTokot, Elon Musk lehet a meglepő vásárló – egyes források szerint Kína már mérlegeli az üzletet.

 

Kína eladhatja a TikTokot Musknak, ha az USA betiltja az appot: Jelentés

Elon Musk közösségi média platformja, az X, egyes források szerint átveheti a TikTok amerikai műveleteit, és együtt működtetné a két platformot egy lehetséges forgatókönyv szerint, amelyet Kína mérlegel.

Kínai tisztviselők állítólag fontolóra vették, hogy a milliárdos vállalkozó Elon Musk lehet a TikTok amerikai üzletágának potenciális vásárlója, ha az alkalmazást betiltják az Egyesült Államokban.

A lépés egy vészforgatókönyv része lehet, hogy alkalmazkodjanak a közelgő Trump-kormányhoz. Mindeközben a TikTok anyavállalata, a ByteDance továbbra is jogi úton próbálja megakadályozni a tiltást – számolt be róla a Bloomberg január 14-én, bennfentes forrásokra hivatkozva.

A források szerint a kínai kormány egyik forgatókönyve az, hogy Musk X platformja átvenné a TikTok amerikai műveleteit, és együtt működtetnék a két céget.

TikTok egyik képviselője azonban a Variety magazinnak úgy nyilatkozott, hogy az erről szóló hírek „puszta kitalációk”.

Fenyegető TikTok-tilalom az USA-ban

Az Egyesült Államok Legfelsőbb Bírósága nemrég jelezte, hogy helybenhagyhatja azt a törvényt, amely a ByteDance-et arra kötelezi, hogy adja el vagy szüntesse meg amerikai műveleteit. Ugyanakkor az újraválasztott Donald Trump, aki január 20-án lép hivatalba, halasztani szeretné a tiltást a tárgyalások folytatása érdekében.

2023 márciusában az amerikai törvényhozók kihallgatták a TikTok vezérigazgatóját, Shou Chew-t, mivel gyanították, hogy a kínai kormány a platformon keresztül gyűjt adatokat az amerikai felhasználókról.

Egy későbbi, kétpárti törvényhozás elfogadott egy jogszabályt, amely kötelezi a ByteDance-et, hogy adja el a TikTokban lévő részesedését, különben a platform hatékony tiltás alá kerül az országban. A tilalom január 19-én lép életbe.

A TikTok betiltása körüli vita két fő aggodalomra összpontosult:

  1. Az a félelem, hogy a kínai kormány hozzáférhet az amerikai felhasználói adatokhoz.
  2. Az amerikaiak megfigyelésével kapcsolatos aggodalmak.

Január 10-én a Legfelsőbb Bíróság meghallgatta a TikTok sürgősségi fellebbezését, amelyben az alkalmazás kérte a törvény blokkolását.

A ByteDance azt állította, hogy a törvény megsérti az amerikai felhasználók első alkotmányos jogait, különös tekintettel a szólásszabadságra.

TikTok értéke és Musk véleménye

A Bloomberg Intelligence elemzői szerint a TikTok amerikai műveleteit körülbelül 40–50 milliárd dollár értékűre becsülik.

Musk korábban kifejtette véleményét, hogy:
„A TikTokot nem szabad betiltani az Egyesült Államokban, még akkor sem, ha ez előnyös lehetne az X platform számára.”
Majd hozzátette: „Ez ellentétes lenne a szólásszabadság elvével. Ez nem az, amit Amerika képvisel.”

A 1% Better nevű közösségi produktivitási platform alapítója, Alex Finn, úgy nyilatkozott:
„Ha Musk fillérekért megvásárolná a TikTokot, azzal azonnal hatalmas videós tartalomkönyvtárhoz jutna. Ez alapjaiban változtatná meg a piacot.”

TikTok egyik képviselője viszont a Variety magazinnak így reagált:
„Nem várható el tőlünk, hogy kommentáljuk a puszta fikciókat.”

A Bloomberg jelentésében azt is kiemelte:
„Nem világos, hogy a ByteDance mennyire van tisztában a kínai kormány által folytatott tárgyalásokkal, és az sem, hogy Musk vagy a TikTok részt vett-e ezekben az egyeztetésekben.”

 

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://coinvilag.blog.hu/api/trackback/id/tr3918774796

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása