Hatalmas volatilitás előtt a Bitcoin: Az államkötvény-hozamok veszélye

2025. január 15. 09:00 - CoinVilág

A Bitfinex Alpha szerint a Bitcoin a rövid távú volatilitás növekedésére számíthat, mivel az amerikai államkötvény-hozamok emelkednek

 

 

Mivel az amerikai államkötvény-hozamok továbbra is emelkednek, az intézményi és konzervatívabb befektetők tőkéjüket a kriptovalutákból a kötvényekbe és alacsony kockázatú eszközökbe helyezik át. Az utóbbi napokban a Bitcoin (BTC) rövid időre 90 000 dollár alá került, és az elemzők szerint a kriptovaluta rövid távon még nagyobb volatilitásnak van kitéve. Bár a narratíva a BTC-t ellenállónak ábrázolja, a makrogazdasági nyomások olyan szintre húzhatják le a digitális eszközt, amelyet hónapok óta nem láttunk.

A Bitfinex Alpha jelentésében a szigorodó pénzügyi környezetet, az amerikai jegybank (Fed) kamatcsökkentési ütemének lassulásáról szóló jelzéseket és a Legfelsőbb Bíróság azon döntését, hogy engedélyezi 6,5 milliárd dollár értékű BTC likvidálását, mint a piac esését kiváltó tényezőket említik. Azonban az amerikai államkötvény-hozamok emelkedése egy másik fontos tényező.

Makrogazdasági nyomások

Az amerikai 10 éves államkötvény-hozamok nemrégiben 4,79%-ra emelkedtek, ami 14 hónapja nem volt látható. Az utolsó alkalommal, amikor a hozamok meghaladták a 4,6%-ot, 2024 áprilisában volt, amikor a BTC közel 73 000 dolláron forogott. Érdekes módon a BTC ezt a szintet hét hónapig nem érte el.

A Bitfinex elemzői megjegyezték, hogy az államkötvény-hozamok emelkedése jelentős hatással van mind a hagyományos piacokra, mind a kockázatos eszközökre. A magasabb hozamok a kis kockázatú államkötvényekből származó hozamok növekedését eredményezik, ami vonzóbbá teszi azokat az intézményi és konzervatív befektetők számára.

„Ahogy a hozamok emelkednek, úgy nő a Bitcoin tartásának lehetséges költsége, ami arra ösztönözheti egyes intézményi befektetőket, hogy újraértékeljék portfóliójukat, és a kriptovalutákból a biztonságosabb, hozamot termelő eszközök felé tereljék tőkéjüket” – nyilatkozták az elemzők.

Ezen kívül a magasabb hozamok a pénzügyi környezet szigorodását jelzik, ami hatással van a pénzügyi piacok általános likviditására. A kölcsönök drágábbá válnak, és a spekulatív eszközökbe, mint például a kriptovalutákba áramló tőke jelentősen csökken. A diverzifikált intézményi befektetők is a kriptovalutákból a kötvényekbe helyezik át tőkéjüket, hogy kihasználják a biztonságosabb hozamokat.

Tovább növekvő volatilitás a BTC piacán

Bár az államkötvény-hozamok változásai gyakran késleltetett hatással befolyásolják a kockázatos eszközöket, a BTC hajlamos gyorsabban reagálni, mint a részvények, mivel magasabb a volatilitása és érzékenyebb a likviditás változásaira. Míg az S&P 500 egy-három hónapon belül reagál, addig a BTC egy-három hét alatt vagy még gyorsabban reagál, különösen a spekulatív piaci környezetben.

A Bitcoin reakciója az államkötvény-hozamok legutóbbi emelkedésére megfigyelhető az amerikai spot Bitcoin tőzsdén kereskedett alapok (ETF) nettó kiáramlásaiban. Ezek az alapok az utolsó 12 kereskedési napból 7-ben negatív áramlást regisztráltak.

Miközben a piac állapota a következő hetekben nagyobb volatilitást jelez, a Bitfinex szerint az érkező amerikai kormányzat korlátozhatja a mélyebb veszteségeket, és erős hosszú távú pozícióban tarthatja a BTC-t.

 

Lájkoljátok a CoinVilág Facebook oldalát is, hogy ne maradjatok le a friss kripto hírekről!

FIGYELEM: Ez a cikk tájékoztató jellegű és semmilyen formában NEM pénzügyi tanácsadás! A CoinVilág NEM befektetési tanácsadó, ezen az oldalon megjelenő tartalmak csupán tájékoztatás és vélemény közlés céljából jöttek létre!

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://coinvilag.blog.hu/api/trackback/id/tr5218774978

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása